BARKA WARKI - BUDYNEK Z FUNKCJĄ TOALETY PUBLICZNEJ W PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI STAREGO KORYTA WARTY W POZNANIU

Zaprojektowany budynek- jego kształt, kompozycja, forma oraz rozwiązania techniczne są wynikiem przeprowadzonej analizy urbanistycznej, przestrzennej, funkcjonalnej oraz historycznej. Głównym założeniem projektowym było nawiązanie do historycznego zagospodarowania działki- rzeki, która płynęła w tym miejscu, oraz barek transportowych. Barki cumujące przy brzegach i pomostach były elementem krajobrazu Poznania. Działka leżąca u podnóża skarpy ul. Estkowskiego została potraktowana jako tafla wody, na której osadzony został budynek w kształcie i formie przypominający barkę przycumowaną do brzegu.  Lokalizacja budynku nie jest przypadkowa. Jej oś stanowi kierunek nurtu rzeki a elewacje znajdują się na osi drogi ul. Estkowskiego, która w tym miejscu biegnie po łuku. Kształt budynku przypomina pomost z przycumowaną barką z której pokładu można zobaczyć otwarcia widokowe między innymi na katedrę. Otaczająca zieleń i trawniki zostały potraktowane jako taflę płynącej niegdyś rzeki a budynek jako przycumowana na niej barka.

Podstawową funkcją budynku jest funkcja sanitarna- toalet publiczna, która uzupełniona została o wypożyczalnię sprzętu sportowego, widownię z małą sceną przewidzianą jako miejsce do prowadzenia spotkań lub lekcji szkolnych. Uzupełnieniem są miejsca wypoczynku, citylighty, parking dla rowerów miejskich,, urządzenie z przekąskami oraz zadaszenie chroniące turystów przed deszczem.

PROJEKT: Budynek wielofunkcyjny z boiskiem sportowym oraz toaletą publiczną w północnej części stargo koryta Warty

 

DESIGN: NINE ATELIER | Kamil Bożętka

 

INWESTOR: Urząd Miasta Poznań

 

ORGANIZATOR: Grupa Geberit Sp. z o.o.

 

PROJEKT: maj 2017

 

REALIZACJA: projekt koncepcyjny

 

LOKALIZACJA: ul. Estkowskiego, Poznań

 

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 114,68m2

 

ZDJĘCIA / WIZUALIZACJE: NINE ATELIER | Kamil Bożętka

 

urządzenie weddingowe, barka na Warcie, projektowany budynek na Chwaliszewie, zagospodarowanie starego koryta Warty w Poznaniu, szalet miejski w Poznaniu, nowoczesna toaleta miejska, zakole Warty, architekt Stare Miasto w Poznaniu, projekt architektoniczny Poznań, Barka Warty,  przebudowa ulicy Estkowskiego, widok na katedrę w Poznaniu, rewitalizacja Chwaliszewa, dobry projekt Poznań, ul. Wenecjańska w Poznaniu, okolice Starego Miasta w Poznaniu, projekty kontenerów, rewitalizacja boiska sportowego w Poznaniu, nowe boisko, nowy szalet, nowa toaleta miejska, konkurs architektoniczny Koło 2017, nowe inwestycje w Poznaniu, nowoczesny budynek pośród zieleni, dobry projektant Poznań, przebudowa parkingu w Poznaniu,  wypożyczalnia sprzętu turystycznego i sportowego w Poznaniu, wypożyczalnia rowerów miejskich Chwaliszewo, elewacja perforowana, biała elewacja stalowa z paneli, elewacja szklana z czarnego szkła, automat z przekąskami w Poznaniu, architektura XXI wieku  w mieście, inkwizycja na chwaliszewie, spalenie czarownicy w Poznaniu, praca konkursowa w konkursie architektonicznym, nowoczesna architektura w Poznaniu, architektura przyszłości, piękna architektura, ładny budynek, ciekawe miejsce w Poznaniu, na trasie do katedry w Poznaniu, godne zobaczenia w okolicy starego miasta w Poznaniu, stare mosty na Chwaliszewo, barki na Warcie w Poznaniu

© 2023 N I N E A T E L I E R All Rights Reserved.